1961 de Ankara'da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Konya ‘da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden  1981 yılında mezun oldu.

Konya merkezde,1981 yılında Pekcan Eczanesi adı altında işyerini açtı. Mesleğini aynı isim altında otuz altı yıldır sürdürüyor.

 

Bu süreç içinde çeşitli sivil toplum kuruluşları ve mesleki oluşumlarda görev aldı. Uzun yıllar; V. Bölge Konya Eczacı Odası'nda Haysiyet Divanı Başkan'lığı, Denetleme Kurulu Başkan'lığı yaptı,  Eczacı Odası, Yönetim Kurulu Üyeliği ve TEB Büyük Kongre Delegeliği görevlerinde bulundu.

 

Yeditepe Eczacılık Fakültesi Homeopati eğitimini tamamladı. Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde Klinik Eczacılık Yüksek Lisans Eğitimini bitirerek tez çalışmalarına devam ediyor.

 

Dünya Farmakope'lerini tarayarak, Majistral Formüler konusunda araştırmalar yapıyor. Eczacının sesi e-gazetesinde ve Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği web sayfasında  Majistral Formüler bölümünde makaleleri yayınlıyor ve köşe yazıları yazıyor.

 

2004 yılında çıkarmış olduğu güncel Majistral formüleri içeren Majistral Makaleler isimli kitabının  dördüncü baskısı basım aşamasındadır.

Orta derecede İngilizce ve az derecede İspanyolca biliyor.

 

Evli ve  bir kız çocuğu babası.

 
VERDİĞİ EĞİTİMLER